TEAM VIEWER PROGRAMI İLE UZAKTAN BAĞLANTI

TeamViewer programı ile uzaktan bağlantı kurmak için öncelikle http://www.teamviewer.com/index.aspx adresine giriş yaparak anasayfada bulunan "Ücretsiz Tam Sürümü Başlat"  butonuna tıklayın.

Ayrı bir ekrana Teamviewer Setup Exe dosyası açılacaktır. "Dosyayı Kaydet" butonuna tıklayıp programı masaüstünüze kayıt edin.

Masaüstünde oluşan TeamViewer simgesine tıklayarak kurulum işlemine başlıyoruz.

TeamViewer Yardım Açılan ekrandan "Çalıştır" yada "Run" butonuna basarak bir sonraki adıma geçilir.                                                             
TeamViewer Yardım Programı kullanmanız için 2 seçenek mevcuttur. Birincisi "Programı Bilgisayara Kurup Çalıştırmak" diğeri ise "Kurmadan Çalıştırmak".

Kurmadan Çalıştırmak için "Start Without İnstallation" yada "Run" yanında bulunan butonu işaretlemeniz yeterlidir.
TeamViewer Yardım  "License Agreement" yani "Kullanım Sözleşmesi" altında bulunan "I accept the terms in the Licence Agreement" ya da "Kullanım Sözleşmesinin Şartlarını Kabul Ediyorum" yanında bulunan buton işaretlenir ve "Next >" butonuna tıklanır.
TeamViewer Yardım

Yukarıdaki işlemden sonra açılan ekranda Bir "ID" numarası ve "Parola" bulunmaktadır. Size yardım edecek olan kullanıcıya ekranda bulunan "ID" ve "Parola" bilgilerini vermelisiniz.

Eğerki siz bir kişiye yardım edecekseniz ilgili kişiye programı indirmesini ve kendi ekranındaki ID ve Parolasını size söylemesini isteyiniz.

Eğer siz yardım ediyorsanız kişinin ID bilgisi Sağdaki kutucuğa yazdıktan sonra "Karşıdaki Kişi ile Bağlantı Kur " yada "Connect To Partner" butonuna basıp, 3-5 saniye beklemeniz yeterlidir. Karşı tarafın yada yardım alan sizseniz sizin ekranınız bir pencere içinde açılacaktır.

Yardım işlemi bittikten sonra ekranı kapatabilirisniz. Her yeni yardım bağlantısında ID ve Parola bilgileri değişecektir.